I. WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI RODZICIELSKICH
Zindywidualizowany kurs umiejętności rodzicielskich
Warsztaty Rodzicielskie realizowane w formie zindywidualizowanego kursu pozwalają nabyć lub poszerzyć wiedzę i umiejętności na temat potrzeb rozwojowych, emocjonalnych i bytowych dzieci. Pomaga w budowaniu prawidłowych relacji i komunikacji. Ogólnie - kurs pozwala podnosić kompetencje rodzicielskie.
Wykładowczyni przekazuje niezbędną wiedzę oraz udziela wskazówek pozwalających właściwie zadbać o dobrostan dziecka. Poruszane będą takie zagadnienia, jak znaczenie rodziny i rola rodzica w życiu dziecka, fundamenty relacji rodzic – dziecko, czy jak budować dobra relację z dzieckiem w oparciu o potrzeby rozwojowe i emocjonalne, jak rozmawiać na trudne tematy i inne. Kurs pozwoli zrozumieć, że istotą bycia z dzieckiem jest odnoszenie się z szacunkiem i zrozumieniem, cierpliwością i wytrwałością; pozwoli nabyć konkretne umiejętności niezbędne w byciu rodzicem.
Zindywidualizowanie kursu pozwoli na odpowiedź na konkretne pytania, na przykład jak i kiedy powiedzieć dziecku o rozstaniu, rozwodzie.
Kurs jest szczególnie przydatny dla osób rozstających się lub rozwodzących, jak i dla osób chcących uzyskać, odzyskać prawo opieki.
Kurs rozpoczyna się konsultacją wstępną - zaplanowana na 1,5 godziny. Następnie przewidzianych jest 7 godzinnych spotkań. Kurs może być przedłużony o kolejne konsultacje. Kurs kończy się spotkaniem podsumowującym - 1,5 godziny.
Po ukończeniu kursu rodzic otrzymuje zaświadczenie o zrealizowaniu programu warsztatu umiejętności wychowawczych. Zaświadczenie można przedłożyć m.in. w sądzie.
Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego 606 253 800 lub 508 958 394 albo pod adresem mailowym:
II. JAK BUDOWAĆ DOBRE RELACJE - DZIECI TWOJE, MOJE, NASZE.
Indywidualny trening rozwoju kompetencji rodzicielskich w rodzinach patchworkowych
Z przyjemnością zapraszamy na unikalne warsztaty indywidualne, które skupią się na treningu kompetencji rodzicielskich pozwalających budować silne, harmonijne relacje w rodzinie patchworkowej. Nasz trening "Jak budować dobre relacje - Dzieci Twoje, Moje, Nasze" dedykowany jest rodzicom, którzy pragną lepiej zrozumieć i efektywnie zarządzać złożonościami życia rodzinnego, gdzie każde dziecko wnosi ze sobą swoje własne emocje, potrzeby i wyzwania.
Proponowana tematyka.
- Tworzenie Bezpiecznego Środowiska - Jak stworzyć atmosferę opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku w rodzinie patchworkowej.
- Komunikacja w Rodzinie - Skuteczne techniki komunikacyjne, które pomogą budować więzi między wszystkimi członkami rodziny.
- Rola Rodzica w Rodzinie Patchworkowej - Zrozumienie unikalnych wyzwań i ról rodzicielskich w kontekście rodziny złożonej.
- Budowanie Wspólnych Wartości -Jak integrować różne perspektywy i wartości w ramach wspólnego systemu rodzinnych wartości.
- Radzenie Sobie z Konfliktami - Skuteczne strategie rozwiązywania konfliktów i budowania porozumienia.
Trener: Agata Partyka - coach ICC, konsultant HR i pedagog, a prywatnie od lat współtworzy kolorowy i wielowymiarowy patchwork.
Format: Indywidualne sesje coachingowe online lub offline. Kurs rozpoczyna się po uzgodnieniu terminu indywidualnej konsultacji, w trakcie której ustalany jest szczegółowy program i ilość spotkań dopasowany do potrzeb pary rodzicielskiej.
Zainteresowane pary zapraszamy do kontaktu telefonicznego 606 253 800 lub 508 958 394 pod adresem mailowym:
III. RAZEM SILNIEJSI.
Warsztaty budowania mocnych więzi w rodzinach patchworkowych.
Do udziału w warsztatach zapraszamy pary zainteresowane rozwijaniem umiejętności budowania trwałych, harmonijnych rodzin patchworkowych.
Są one dedykowane wszystkim, którzy pragną zrozumieć i skutecznie zarządzać wyzwaniami związanymi z życiem w rodzinie, gdzie każdy członek wnosi ze sobą różne doświadczenia, przeżycia i oczekiwania.
Warsztaty skierowane są do:
- par tworzących rodziny zrekonstruowane - dla par, które już jakiś czas temu połączyły swoje życie i chcą lepiej zrozumieć, jak skutecznie pełnić role w nowej rodzinie, łącząc swoje życie z partnerem/partnerką i dziećmi z poprzednich związków;
- par planujących wspólne życie - dla par, które są na etapie planowania wspólnej przyszłości i chcą skutecznie przygotować się na życie w rodzinie patchworkowej;
- osób zainteresowanych tematyką - dla wszystkich, którzy są otwarci na zdobywanie wiedzy na temat funkcjonowania rodzin patchworkowych i chcą pogłębić swoją świadomość w tej dziedzinie.
Nie jest ważne, czy dopiero zaczynacie swoją wspólną podróż, czy też już od pewnego czasu tworzycie życie jako para patchworkowa - nasze warsztaty są dostosowane do różnych etapów życia i różnorodnych potrzeb uczestników.
Tematyka.
- Komunikacja i Porozumienie - techniki skutecznej komunikacji w zróżnicowanym środowisku rodziny patchworkowej.
- Tworzenie Wspólnych Wartości - budowanie wspólnego systemu wartości, który integruje różnorodne perspektywy i doświadczenia.
- Dzieci i Rodzicielstwo w Rodzinie Patchworkowej - radzenie sobie z wyzwaniami związanymi z wychowywaniem dzieci własnych i partnera/partnerki z poprzednich związków.
- Rozwiązywanie Konfliktów - skuteczne strategie radzenia sobie z konfliktami i budowanie trwałego porozumienia.
- Wspólne Cele i Planowanie Przyszłości - tworzenie wspólnych celów i planów, które sprzyjają rozwojowi rodziny.
Jesteśmy przekonani, że warsztaty te dostarczą Państwu cennych umiejętności i narzędzi do świadomego budowania trwałych i szczęśliwych relacji rodzinnych.
Serdecznie zapraszamy do udziału i dzielenia się tym doświadczeniem z innymi uczestnikami.
Prowadząca: Agata Partyka, coach ICC, konsultant HR i pedagog, a prywatnie od lat współtworzy kolorowy i wielowymiarowy patchwork.
Warsztaty zaplanowane są na 5 cotygodniowych spotkań, każde z nich trwa około 3 godzin.
Terminy spotkań:
- 11.05.2024 godz. 10:00 – 13:00
- 18.05.2024 godz. 10:00 – 13:00
- 25.05.2024 godz. 10:00 – 13:00
- 08.06.2024 godz. 10:00 – 13:00
- 15.06.2024 godz. 10:00 – 13:00
Udział w warsztatach jest płatny.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 606 253 800 lub 508-958-394.
Aby się zarejestrować, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: